Громадяни України в умовах війни можуть без обмежень отримувати грошові перекази з-за кордону.
Про це 11 березня у Facebook повідомив Національний банк України.
У НБУ зазначили, що обмежень на перекази з-за кордону не запроваджувалися. Заборона здавалася лише переказами з Росії та Білорусі, а також у валюті цих країн, але й тут є певні винятки.
Регулятор наголошує, що немає обмежень на зняття коштів, отриманих з-за кордону, які пройшли “через систему миттєвих переказів без відкриття рахунків”.
Для фізичних осіб є обмеження на зняття грошей: у доларах в еквіваленті не більше 30 тис. гривень та у національній валюті – не більше 100 тисяч гривень.
“Національний банк рекомендує використовувати безготівкові розрахунки, щоб не створювати зайве навантаження на банки, не наражати на небезпеку інкасаторів і себе”, – підкреслив регулятор.
У той же час на переклади з України за кордон встановлено заборону. Єдині винятки – це оплата витрат за кордоном, пов’язаних зі смертю громадян, лікуванням у медичних закладах та транспортуванням хворих.
“Такі обмеження – необхідний крок зараз для підтримки економіки та фінансової системи в умовах збройної агресії Російської Федерації”, – пояснили у Нацбанку.
Як зазначили в НБУ, обмеження буде скасовано після перемоги на рашистами.
