У зимовий період Україна з експорту електроенергії до Європи зможе перейти на імпорт, збільшивши технічні можливості для цього. Брак може скласти до 1,5 ГВт.
Як зазначив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, на сьогоднішній день виведено з експлуатації або знаходяться в зоні окупації близько 10 ГВт ліквідних потужностей електрогенерації.
За його словами, через зниження попиту на е/е на 30-35% передбачається скорочення пікового перевантаження взимку з 25 ГВт до 17-18 ГВт.
“Однак навіть таке суттєве зменшення буде важко покрити. Отже, варто готуватися до сценарію, коли експорт Е/Е влітку може змінитися в окремі години пікового навантаження взимку на імпорт – до 1,5 ГВт”, – сказав Омельченко.
Нагадаємо, Україна з 30 червня відновила експорт електроенергії до країн Європейського Союзу. Експорт пішов у напрямку Румунії. Початковий обсяг становить 100 МВт. Потенціал становить до 2,5 ГВт на суму 70 млрд гривень.
