Україна та Велика Британія під час Британсько-українського інфраструктурного саміту у Лондоні підписали Меморандум про інфраструктурну відбудову України.
Як повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, це відкриє шлях британському бізнесу для повноцінної участі у відбудові України внаслідок російської агресії.
Для того, аби британський бізнес був впевнений у тому, що його інвестиції будуть використані ефективно та прозоро, створять відкриту електрону систему управління відбудовою — єдиний простір інформації, де кожен охочий зможе дізнатися про конкретні збитки, закупівлі робіт для відбудови та отримати аудит про використання коштів.
«Ми вже маємо близько 30% зруйнованої інфраструктури. Але там, де це можливо — ми працюємо над відновленням транспортного сполучення. Зараз це швидкі і недорогі рішення. Вже встановлено 41 тимчасову переправу, розчищено майже тисячу кілометрів доріг. Окрім цього, по мірі покращення безпекової ситуації відновлюємо залізничне сполучення між різними регіонами країни», — розповів Олександр Кубраков.
Крім того, в партнерстві з британським бізнесом створять робочу групу, яка працюватиме над відновленням критичної інфраструктури Києва та Київської області. Кубраков запропонував провести наступний саміт у Києві.
