Луганська теплоелектростанція у місті Щастя 22 лютого потрапила під обстріл бойовиків, передає кореспондент проєкту Радіо Свобода.
«З 11 години по Щастю працювали міномети, потім відбулося затишшя. Після 12 години відновилась артилерія, і ближче до 14:00 відстріляли, по звуку, «Гради». Виходячи зі звуку, були гучні влучання. ТЕС горить, горить сильно. На виїзді зі Щастя на блокпосту стоїть п’ять-шість пожежних машин, але їх не відправляли в місто, тобто гасити ніхто не починав», – повідомив він.
Голова Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай раніше вдень 22 лютого повідомив, що загасити пожежу наразі неможливо, тому що обстріл триває.
«Банди обстріляли ТЕС, вони потрапили безпосередньо в трансформатор, він зараз палає і його не можна загасити, тому що обстріл триває і туди нереально під’їхати», – сказав він.
За словами Гайдая, адміністрація розглядає варіант евакуації Щастя, якщо обстріли триватимуть.
За даними управління ДСНС у Луганській області, пожежа почалася через влучання снаряда в трансформатор на території ТЕС, згодом вогонь перекинувся на сусідній трансформатор.
«Ситуація з пожежею трансформатору на території ТЕС м. Щастя на даний час без суттєвих змін, обстріли продовжуються, техніка ДСНС знаходиться в готовності. Зі слів персоналу, розповсюдження пожежі за межі трансформаторної площадки на даний час немає», – повідомляє служба.
Раніше в штабі операції Об’єднаних сил повідомили, що до полудня 22 лютого гібридні сили на Донбасі здійснили 17 обстрілів, 14 – зі зброї, забороненої Мінськими домовленостями.
