Журналісти «Слово и Дело» проаналізували статті видатків з бюджету країни на утримання органів влади у 2022 році. Так, згідно з підрахунками, порівняно з минулим роком, зросли бюджетні витрати практично на всі органи влади.

Так, витрати, передбачені у бюджеті на обслуговування органів влади, поділили на актуальну кількість працюючих українців (15,8 млн осіб за даними Держстату на жовтень 2021-го).
-
У держбюджеті-2022 на Верховну Раду передбачили 3 млрд. грн. Таким чином, за рік кожен працюючий українець віддасть 190,5 гривень – на 6,7% більше, ніж минулого року.
-
На Секретаріат Кабінету Міністрів передбачили 1,3 млрд. грн. Одному українцю це коштуватиме 85,2 грн за рік – на 18,7% більше, ніж 2021-го.
-
На Офіс Президента до держбюджету закладено 1,1 млрд. грн., виходить по 69,2 грн. на кожного українця – навіть менше, ніж у 2021 році (на 13,9%).
