Парламент подав п’ять клопотань через позов колишнього президента, серед яких прохання закрити справу через його давність.
16 лютого відбудеться судове засідання в Окружному адміністративному суді Києва (ОАСК) за позовом четвертого президента Віктора Януковича проти Верховної Ради. Екс-президент хоче довести відсутність у парламенту повноважень на ухвалення актів про самоусунення президента України, повідомила у Telegram нардеп та представник ВР у Конституційному Суді України Ольга Совгіря.
Верховна Рада у цій справі подала п’ять різних клопотань. У тому числі суду пропонується не розглядати позов через порушення термінів звернення щодо нього. Ще Рада просить передати справу до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду як суду першої інстанції, а також такі клопотання:
- про закриття провадження у справі у зв’язку з відсутністю суб’єктного складу сторін необхідного для компетенційного спору;
- про закриття провадження у справі у зв’язку з тим, що ця суперечка не тільки не підпадає під юрисдикцію адміністративних судів, а взагалі не підлягає судовому розгляду;
- про закриття провадження у справі у зв’язку з конституційністю спірних правовідносин;
Також парламент подав заяву про відведення судді Ігоря Качура, оскільки він раніше входив до складу уряду Януковича – обіймав посаду заступника Міністра промислової політики України.
Про результати розгляду клопотань поки що Верховній Раді не повідомили.
Про подання позову від Януковича до ОАСК стало відомо у листопаді минулого року від прес-секретаря екс-гаранта.
Нагадаємо, 22 лютого Віктор Янукович залишив резиденцію Межигір’я та втік із країни. У той же день Верховна Рада визнала його самоусунення та призначила вибори .
focus.ua фото “Комерсант”
