АТ «Укрпошта» сплатило штраф у розмірі 255 000 грн, накладений Національним банком України за неподання запитуваної інформації.
Про це повідомила пресслужба «Укрпошти».
Попри здійснення платежу, компанія офіційно заявила про намір оскаржити це рішення регулятора в судовому порядку.
Суперечка виникла через вимогу НБУ пред’явити документи щодо формату надання поштових послуг під час війни.
В «Укрпошті» наголошують, що ці запити не стосуються сфери компетенції Нацбанку як регулятора фінансових послуг, а належать до повноважень акціонера – Міністерства розвитку громад та територій України.
Компанія розцінює дії НБУ як спробу втручання в роботу незалежної наглядової ради та тиск на органи корпоративного управління. Поштовий оператор вважає такі вимоги небезпечним прецедентом розширення мандата регулятора на нерелевантні сфери діяльності держкомпаній.
