Командувач Національної гвардії Каліфорнії (США), генерал-майор Девід Болдвін закликав Захід якнайшвидше передати Україні винищувачі для оборони від російських загарбників.
Про це повідомили в Politico.
На думку Болдвіна, натепер радянські літаки МіГ становлять оптимальне рішення, але на майбутнє варто розглянути сучасніші західні аналоги.
“МіГи — найкраще рішення на найближчий час, але американські чи західні винищувачі — це варіант, який варто вивчити якнайшвидше”, — сказав генерал-майор.
Він зауважив, що українські військові вже вміють керувати МіГ-29.
“Проте, якщо вони збираються використовувати літаки західного типу, то це варто ретельніше поставитися до обговорення кількості, типу й можливостей літаків, які можуть бути доступні”, — наголосив Болдвін.
Раніше в Пентагоні заявили, що публічні дискусії щодо передачі Україні винищувачів припинились, тому що ЗСУ потребують іншого озброєння наразі.
“Тепер через те, що відбувається на Донбасі, я думаю, одна з причин, з якої ви мало про це чуєте, полягає в тому, що Донбас — це артилерійський бій з дальнім вогнем. Отже, одна з речей, про які ми говорили з союзниками й партнерами, — це їхні артилерійські системи, деякі з яких більш знайомі українцям, деякі з них не так знайомі, як наші М-777. Але ми все ще обговорюємо з союзниками й партнерами такі можливості”, — зазначив представник міністерства Джон Кірбі.
