Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо заявив, що Італія готова виступити гарантом нейтралітету України. Про це він сказав після зустрічі в Баку зі своїм азербайджанським колегою Джейхуном Байрамовим, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на La Repubblica.
“Італія працює в режимі нон-стоп, щоб покласти край цьому конфлікту за допомогою санкцій і ніколи не відмовляючись від дипломатичного каналу. Продовження переговорів між сторонами та гуманітарне перемир’я є пріоритетами. Ми відзначаємо прогрес, досягнутий у Туреччині після зустрічі між двома делегаціями. Уряд Італії готове зробити свій внесок у мирний процес і виступити гарантом нейтралітету України”, – сказав італійський дипломат.
У повідомленні нагадується, що після переговорів у Стамбулі у вівторок представник української делегації на переговорах із росією Олександр Чалий пояснив, що Україна домагається від Заходу гарантій безпеки як для країн НАТО.
Голова фракції “Слуга народу”, член української делегації Давид Арахамія сказав, що Україна на переговорах у Стамбулі виступила із пропозицією щодо підписання нового міжнародного договору про гарантії безпеки.
