Кулеба спрогнозував, чи найближчим часом зміниться позиція НАТО щодо членства України

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба не бачить наразі передумов для зміни НАТО позиції та дій щодо членства України. Про це він сказав в інтерв’ю LB.ua.
Так, Кулеба не прогнозує змін у практичних діях НАТО щодо членства України в альянсі.

“Тобто я очікую, що найближчим часом з боку НАТО продовжаться підтвердження, що двері відчинені, і рішення Бухарестського саміту залишається чинним. Україна також залишається на треку євроатлантичної інтеграції, але я не бачу потенціалу в найближчій перспективі, щоб НАТО змінило свою позицію подібно до Європейського Союзу і почало робити конкретні речі щодо забезпечення вступу України до Альянсу”, – сказав Кулеба.

Дмитрий Кулеба. Фото: facebook/dmytro.kuleba

Також Кулеба зазначив, що від початку повномасштабної війни РФ проти України Євросоюз значно вирвався вперед у відносинах з Україною, а НАТО залишилося на місці.

“Є НАТО як об’єднання країн, що приймають рішення консенсусом. Так от, у цьому єдиному колі було, на мою думку, прийнято неформальне рішення: для того, щоб Росія не використала аргументу про те, що вона воює з НАТО, Альянс як єдність буде на Вони зараз переформатували свій пакет допомоги, там буде щось відбуватися, але стратегічно було ухвалено рішення, що НАТО не буде на передових ролях у підтримці України”, – пояснив Кулеба.

У той же час у НАТО була створена так звана coalition of the willing – коаліція бажаючих брати участь у коаліції – і багато членів цієї коаліції є членами НАТО.

“І ось вони надають конкретну допомогу. Тому потрібно дуже сильно розрізняти допомогу від Сполучених Штатів як члена НАТО і допомогу від НАТО, де все це координується Секретаріатом і надається нам. Я вважаю, що було ухвалено таке рішення: не пускати НАТО на провідні ролі”. Схвалено воно було окремою групою впливових держав-членів Альянсу, і зараз воно імплементується”, – сказав міністр.

Як повідомляли Українські Новини, НАТО ухвалило рішення про посилений пакет підтримки України.

На останньому саміті у Мадриді лідери країн НАТО офіційно визнали Росію своєю стратегічною загрозою, а також запросили Швецію та Фінляндію стати членами альянсу.

ukranews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.