У Кабміні прогнозують: на членство України в ЄС може піти сім років

На повноцінний вступ України до Європейського Союзу може піти сім років, це позитивний сценарій, адже треба імплементувати величезний масив законодавства ЄС. Про це заявила в ефірі національного телемарафону гендиректорка урядового офісу з координації євроінтеграції Наталія Форсюк. 

Вона не бачить перешкод для членства України в ЄС, але пояснила, що процедура буде тривалою, зокрема, треба виконати рекомендації з висновку Єврокомісії. За її словами, за всіма умовами Україна має прогрес – їх треба виконати, а не починати щось наново.

Після цього країни ЄС мають підтримати відкриття переговорів з Україною (за прогнозом Форсюк, це може статися на початку 2023 року), а Київ – імплементувати законодавство Євросоюзу, що також є тривалою процедурою.

“Вважаю, що немає (шансів вступити до ЄС у 2023 році. – Прим. Ред.). Це неможливо процедурно, не тому, що Україна не впорається… За аналізом, сім років – це дуже добре. Я думаю, що треба виходити з цього… Раніше цього часу – дуже малоймовірно через велику кількість законодавства, яке нам треба не тільки ухвалити, а й імплементувати у наше повсякденне життя, тобто ми повинні повністю жити за законами Європи – економічно, політично, судово. Це не може статися за рік”, – пояснила вона.

Вона також зауважила, що статус кандидата в ЄС – це не обіцянка, а юридичне закріплення європейського майбутнього, за умови виконання бюрократичних процедур Україна стане повноцінним членом Євросоюзу. 

Окрім того, зазначила Форсюк, статус дає доступ до структурних фондів ЄС – фінансових інструментів, що доступні лише країнам-кандидатам. За її словами, це не лише кредити, а й допомога на вигідніших умовах.

    • Учора Україна й Молдова набули статусу кандидатів на вступ до ЄС.
    • Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина заявила про намір виконати усі рекомендації Єврокомісії до кінця року.

news.liga.net

Підписуйся на сторінки Україна ІНФО та дізнавайся про головні новини України Фейсбук та Телеграм 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *