Гарячі новини
Ср. Чер 17th, 2026

Що буде з тарифами на комуналку взимку: озвучено ціни

В Україні тарифи на комунальні послуги хочуть заморозити щонайменше до кінця року (ймовірно, до кінця опалювального сезону). Наприклад, вартість кубометра газу становитиме не більше 7,95 грн.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. “Потужності є. Домовленості з нашими сусідами на Заході ми теж маємо. Сьогодні даємо доручення НАК “Нафтогаз”, щоб до початку опалювального сезону в наших газосховищах було не менше 19 млрд. кубічних метрів блакитного палива”, – цитує прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. служба уряду.

Колишній директор інтегрованих комунікацій “Нафтогазу” Максим Білявський у коментарі OBOZREVATEL також озвучив досить позитивні оцінки. За його словами, ймовірність успішного проходження опалювального сезону становить 95%. Інші 5% – події, які зараз передбачити неможливо.

“95%, що ми успішно пройдемо опалювальний сезон. Приємно, що підготовка до опалювального сезону розпочалася вчасно, у червні, це стандартна практика. Формується програма, всі види ремонтів. Кабінет міністрів робить все чітко та правильно. Створено всі умови для того, щоб ми успішно підготувалися до опалювального сезону”, – каже експерт.

Кабмін уже запропонував до кінця року заморозити тарифи на газ, опалення та гарячу воду. Крім того, заборонять стягувати заборгованість із українців. Така ініціатива коштуватиме бюджету 264,3 млрд грн.

“Нафтогаз” має отримати 264,3 млрд. грн. за рахунок дивідендів компаній, допомоги міжнародних партнерів. Після цього ці гроші повинні витратити на компенсацію реальної вартості газу і тієї ціни, за якою його продаватимуть українцям, а також постачальникам тепла та гарячої води.

Відповідно до процедури, його також мають підтримати українські парламентарі. У документі йдеться, що на час воєнного часу та протягом шести місяців після цього заборонено:

  • підвищувати вартість доставки газу;
  • – підвищувати тариф на опалення;
  • підвищувати тариф на гарячу воду;
  • підвищувати тарифи на газ.

Загалом Україна має всі можливості для того, щоб успішно пройти опалювальний сезон. А якщо до цього моменту вдасться звільнити тимчасово захоплену територію, на українців може чекати перша мирна зима з енергетичною незалежністю за вісім років війни з Росією.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше суд передав до управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими злочинним шляхом (АРМА), 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем. Усі ці підприємства належать компанії РМК Дмитра Фірташа.

Підприємства звинуватили у несплаті до держбюджету 1,48 млрд грн. Українці платять за доставку газу т.зв. “облгазів”. За сам газ гроші надходять до постачальника.

1,5 млрд грн, ймовірно, не були сплачені в період з 2017-го, тоді в тарифі не було коштів на сплату плати до бюджету за використання мереж. За версією ГБР компанія Фірташа отримала облгази з порушенням процедур.

Підписуйся на сторінки Україна ІНФО та дізнавайся про головні новини України Фейсбук та Телеграм 

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *