
Супутники Ілона Маска постраждали від геомагнітної бурі / Фото: Колаж: Сьогодні
На початку лютого SpaceX запустила 49 супутників на низьку навколоземну орбіту для збільшення інтернет-мегагрупи Starlink. Але більшість із них не досягли кінцевої точки.
Потужна геомагнітна буря після спалахів на Сонці не дозволила супутникам вийти із безпечного режиму, щоб розпочати маневри. В результаті 40 із них повернулися в атмосферу та згоріли.
Падіння супутників зняли на відео у Пуерто-Рико. На відео видно, як супутники чи їхні уламки вогняним дощем розсипаються у нічному небі.
Вчені вважають, що це не останній випадок, коли мешканці Землі зможуть побачити падіння супутників Ілона Маска. Вони очікують, що такі спалахи спостерігатимуться у небі ще протягом тижня.
