Співробітники Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили масштабну корупційну схему заволодіння коштами “Енергоатому”. Вона діяла під час будівництва об’єкта критичної інфраструктури у Миколаївській області. Йдеться про Ташлицьку гідроакумулювальну електростанцію.
Про це повідомила пресслужба НАБУ, передає Новини.LIVE.
Розкрадання коштів “Енергоатому”
Серед підозрюваних справи організатор схеми, який є фактичним власником низки компаній, а також екскерівник відділу відокремленого підрозділу “Атомпроектінжиніринг” ДП “НАЕК “Енергоатом”.
За інформацією слідства, завершення будівництва Ташлицької ГАЕС здійснювала одна з фірм, повʼязаних з організатором схеми. Попри затримку у виконанні робіт і відкриту щодо компанії процедуру банкрутства, з нею регулярно підписували додаткові угоди, якими коригували перелік, обсяги робіт і строки їх виконання.
“Це стало можливим завдяки впливу фактичного власника компанії на посадовців Енергоатому. За однією з таких додаткових угод, яких загалом уклали понад 70, придбали комплект обладнання автоматизованої системи управління ГАЕС загальною вартістю понад 305 млн грн. Закупівлю здійснили через підконтрольну іноземну фірму, що дозволило штучно завищити ціну обладнання майже на 170 млн грн“, — йдеться у повідомленні.
