Від початку широкомасштабної війни в Україні Росія «вкрала української води на майже 620 мільйонів гривень». Про це повідомляє Державна екологічна інспекція України.
За її даними, через часткову розгерметизацію гідроспоруди Північнокримського каналу Росія здійснює водозабір з Каховського водосховища нижнього басейну річки Дніпро.
«Країною-агресором 24 лютого 2022 року було захоплено всі гідротехнічні споруди Північнокримського каналу, що регулювали водопостачання води з Каховського водосховища нижнього басейну річки Дніпра до півострова Крим. Ворог 27 лютого зруйнував тимчасову дамбу, автомобільний міст та головну перегороджувальну споруду каналу», – повідомляють у відомстві.
Сума збитків за самовільне використання водних ресурсів України, за даними Держекоінспекції, складає 32 628 960 гривень на добу.
«Отже, злодій вже поцупив води на загальну суму майже 620 мільйонів гривень», – підсумовують у відомстві.
