Про це йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ на ранок 10 березня. Зазначається, що розпочалася п’ятнадцята доба спротиву повномасштабному вторгненню до нашої країни.
- Сили оборони України продовжують стримувати наступ ЗС РФ у Донецькому, Слобожанському та частині Таврійського операційного районів.
- ЗСУ захищають українські міста Харків та Охтирку. Основні зусилля зосереджуються на недопущенні просування противника в південно-східному напрямку.
- Триває кругова оборона міста Маріуполя.
- Разом з тим продовжується прикриття державного кордону з Республікою Білорусь.
- На Сіверщині українські захисники утримують оборону міста Чернігова. Вживаються заходи щодо стримування просування ворога в напрямку Києва.
- Угруповання сил і засобів оборони міста Києва перебуває в постійній готовності до відбиття наступу противника, наносить вогневе ураження наступальним угрупованням окупантів та утримує визначені оборонні рубежі.
- На південному напрямку здійснюється стримування противника у напрямках на міста Кривий Ріг, Миколаїв, Вознесенськ та населений пункт Нововоронцовка (Херсонської області).
- На інших напрямках угруповання військ проводять стабілізаційну операцію та виконують завдання територіальної оборони.
- Угруповання Повітряних сил ЗСУ відбивають ракетно-бомбові удари та знищують засоби повітряного нападу противника, здійснюють протиповітряне прикриття важливих об’єктів України та угруповань військ. Так, протягом останніх двох діб винищувальна авіація та підрозділи зенітно-ракетних військ знищили чотири штурмовика Су-25 та два вертольоти противника.
- “Противник знизив темпи наступу, його особовий склад деморалізований. Значно збільшилась кількість випадків дезертирства та мародерства”, – зауважили у Генштабі.

