Схема така: людині надходить SMS про те, що на її ім’я надійшла посилка на відповідне відділення «Нової пошти». Коли людина звертається на «Нову пошту» для отримання посилки, виявляється, щоб її отримати потрібно заплатити за доставку, товар, який надіслали та послугу з пересилання коштів. Вартість може бути невеликою, до 200 гривень. Вмістом посилки може бути шматок мила, повідомляє прес-служба НБУ.
Таким чином шахраї намагаються заробити, роблячи ставку на те, що сума невелика і що людині стане цікаво дізнатися про вміст посилки. У НБУ закликають бути обачними та не давати можливості шахраям їх обдурити.
«Якщо ви нічого не замовляли і не очікуєте жодних посилок від своїх рідних, не платіть гроші за товар, який вам не потрібний», – йдеться у повідомленні.
