Російська армія пробує підготуватися до наступу у напрямку від Сум на Тростянець, Охтирку і Полтаву, а також на Прилуки та Київ, крім того намагається блокувати Суми та Чернігів.
Джерело: оперативна інформація Генерального штабу ЗСУ станом на 12.00 суботи 19 березня
Дослівно: “У напрямку на Суми та Охтирку підрозділи зі складу 1-ї танкової армії противника активних наступальних дій не ведуть, зосереджують зусилля на блокуванні міста Суми.
Ворог намагається здійснити підготовку до наступальних дій у напрямку на населені пункти Тростянець, Охтирка, Полтава, частиною сил – на Прилуки та Київ”.
“Активних наступальних дій не проводив”,– уточнює Генштаб ЗСУ.
Продовжується часткове блокування міста Чернігова, ворог здійснює артилерійські обстріли густонаселених районів.
Силами до трьох бригад намагається утримувати оборонні позиції в районах населених пунктів Любеч, Михайло-Коцюбинське, Якубівка, Шестовиця, Золотинка, Ягідне, Лукашовка, Киселівка. Суттєвих змін у складі та характері дій ворога не відзначено.
Водночас, на 24 добу війни “головні завдання щодо розгрому угруповань Збройних Сил України, оточення Києва, виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей і встановлення контролю над лівобережною частиною України не виконані”.
“Частково ворогом досягнуто мету на Донецькому напрямку.Противник зупинений у напрямку на Миколаїв”, – зазначив Генштаб ЗСУ.
