Гарячі новини
Ср. Чер 17th, 2026

Супутники Maxar “піймали” ще одне російське судно, яке вивозить вкрадене в Україні зерно

Російські окупанти продовжили вивозити вкрадене в Україні зерно через порт Севастополя. Компанія космічних технологій Maxar опублікувала супутниковий знімок за 12 червня, на якому видно: зерно вантажать на корабель, який не фігурувало на попередніх знімках.

Назва судна невідома, проте чітко зазначено, що ще у травні цього судна у Севастополі ще не було. Раніше на зображеннях Maxar вже було показано два балкери під російським прапором, завантажені зерном у травні.

“Це не поодинокий випадок. На новому супутниковому знімку Maxar від 12 червня 2022 видно інше судно, завантажуване зерном в Севастополі”, – йдеться в повідомленні компанії.

Снимок нового судна в Севастополе

Раніше – 19 та 27 травня – Maxar вже публікувала у відкритому доступі знімки з двома балкерами під російським прапором. Через кілька днів супутники зафіксували самі судна, вже пришвартованими у Сирії з відкритими люками, тобто. готові до розвантаження зерна.

Одне з цих суден – “Матрос Позініч”. За даними проекту “Схеми”, воно заходило до порту Севастополя 2 травня та 18 травня. 20 травня корабель вийшов у море і подався нібито в Керч. Проте вже 29 травня “Матрос Позініч” виявили у сирійському порту Латакія, де його розвантажили.

Друге “травневе” судно – це, швидше за все, “Михайло Ненашев”. Воно причалило 25 травня. За інформацією Marine Traffic, “Ненашев” у результаті дійшов до турецького Іскандеруну. Пізніше судно знову вирушило у бік Криму. 15 червня воно було помічене у Севастополі, хоча вказувало, що рухається до російського порту “Кавказ”.

На российские корабли грузят зерно в Севастополе, май-2022

Загалом окупанти вже могли вивезти морськими шляхами понад 180 тисяч тонн українського зерна, вважають експерти. Найчастіше вантажі везуть до Сирії. Однак це зовсім не означає, що кінцевим покупцем є ця країна. Справа в тому, що Сирія – це “сіра зона”, в якій зерно “втрачається”.

Як повідомляв OBOZREVATEL, окупанти поспішають вивезти якнайбільше зерна з окупованого Мелітополя (Запорізька область). Загарбники намагаються вкрасти якнайбільше продовольства. Тепер зерно стали вивозити не лише фурами та залізницею, але також через Бердянський порт.

Підписуйся на сторінки Україна ІНФО та дізнавайся про головні новини України Фейсбук та Телеграм 

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *